network marketingin puf noktalari nelerdir 1

Network Marketing sistemine dayalı olarak pazarlama ve satış yapmak isteyen kişiler öncelikle neden bu işi yapmak istediğini belirlemelidir. Zaten bir işte çalışan ve para kazanan ancak sağladığı kazancı yeterli bulmayan kişiler ile günden güne pahalanan hayat şartlarından dolayı ev ekonomisine katkı sağlamak amacı ile ev hanımları ya da öğrenciler de network marketing sistemi ile çalışarak ek gelir sağlayabilirler.

Ancak odaklanmaları gereken birden fazla konu olacağından hiçbir konuda mağduriyet yaşamamak amacı ile dengeli bir zaman yönetimi planı yapmaları ve bu iş için ayırabileceği zamanı hesaba katarak gerçekçi bir kazanç beklentisi içine girmeleri daha verimli bir çalışma performansı sağlamalarına yardımcı olur.

Network Marketing sistemi ile kar sağlayan firmalardan biri ile çalışmak isteyen bir kişi tüm kazancını bu sistemden faydalanarak sağlamak istiyor ise, öncelikle kendi kazanç hedefini belirlemelidir. Sonrasında ise bu hedefe hangi adımları izleyerek ulaşabileceğini düşünerek kendisine bir yol haritası çıkarmalıdır.

Hangi firmanın sağladığı kar olanaklarının kendisine daha uygun olduğunu belirleyerek beklentilerinin ne derece karşılanacağını her Network Marketing firması için tek tek araştırarak öğrenmelidir. Bununla birlikte pazarlama stratejileri, satış teknikleri, iletişim becerileri, ikna kabiliyeti, insanlarla anlaşabilme yeteneği gibi yüz yüze satış tekniklerini bireysel olarak değerlendirmeli ve kendi seviyesinin farkında olmalıdır.

Bu sayede çalışmak istediği firmanın kendisine sunacağı eğitim olanaklarından fayda sağlayıp sağlayamayacağını, yetersiz olduğunu düşündüğü becerilerini geliştirebilme ve yeni teknikler öğrenme imkanının olup olmadığını ve gerektiğinde istediği konuda bireysel olarak kendine en uygun eğitimi alıp alamayacağını öğrenmelidir. Bu bilgiler ışığında seçeceği firma konusunda net bilgilere sahip olabilir ve seçim yapması kolaylaşır.

Bu sistemle para kazanmak isteyen kişi, network marketing sistemi ile çalışanlar arasından sadece lider pozisyonunda olanlarla değil en düşük pozisyonda olanlarla da fikir alışverişi yapmalı hatta gerektiğinde bu sistemle çalışan firmalardan ürün ya da hizmet satın alan müşterilerle de iletişime geçip çalışmak istediği sektör ve firmaya bir çok farklı açıdan bakabilmelidir. Firma seçimi konusunda en doğru kararı vererek kendisi için en verimli kazancı sağlayacak ve firma için en etkili performansı sergileyecektir.

Ancak unutulmamalıdır ki para kolay kazanılan bir şey değildir ve bunun için zaman ve enerji harcamak gerekir. Çalıştıkça tecrübe edinilir, bu sayede zamanla daha çok kazanç elde edilebilir. Ayrıca tek amaç para kazanmak olmamalı, para kazanırken mutlu olmak ve kendini geliştirme çıkarları da göz etmek gerekir. Bu gerekenler bir bütün olarak ele alındığı zaman Network Marketing sisteminde yapılan iş keyifli hale gelir ve para kazanmak eğlenceli bir faaliyete dönüşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image