network marketing urunleri nelerdir 1

Türkçe pazarlama ağı olarak ülkemize çok hızlı bir şekilde giren satış sektörü Network marketing ürünleri, kısa zamanda çok büyük kitlelere ulaşabiliyor. Bu ürünlere yönelik tanıtım, reklam ve kampanyalar belirlenerek doğru stratejiler ile bir alt yapı oluşturuluyor. Ürünler son derece kaliteli ve kişilerin ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi niteliklerde olduğunda çok hızlı bir şekilde pazara girebiliyor. Network marketing işine giren kişilerin, bu işin mantığını iyi kavramaları gerekmektedir. Konusunda uzman kişilerden eğitim almaları iyi bir başlangıç yapmalarını sağlayacaktır.

Network Marketing Sistemi de İşler Nasıl İlerliyor

Tabi ki öncelikle satışı yapılacak olan ürün ve bu ürünü sunan Network marketing şirketini araştırmak ve seçmek başlamak için ilk adım olacak. Bu şirketin ürünleri pazarlanacağı için ürün hakkında bilgi edinmek firmayla irtibata geçmek ve karar verdikten sonra gerekli anlaşmaları yaparak ağa dâhil olacaksınız.

Mevcutta çalışan bu sistemin içeriği, ürün tanıtımı ve izlenecek yollar tüm detayları ile size liderler tarafından sunulacaktır. Her yeni ilave olan kişi kendi çevresinden de birçok kişiyi sisteme dâhil etmek isteyecek ve böylelikle ürün çok kısa sürede hedef kitlelere ulaşacaktır. Satış firmalarının temel amacı zaten budur. Ürünlerin pazarlanması ve satan kişilerinde satışlardan kar elde edebilmeleri böylelikle kazançlarını başka kişilerle paylaşarak katılım sağlamaları ile sürekli gelişen bir satış ağı oluşur.

Tüm Çalışmaların Sonucunda Ulaşılan Liderlik

Network marketing sabır ve emek gerektiren bir pazarlama ağıdır. İlk başta kendi çevrenizden başlayarak zaman içerisinde büyüyebileceğiniz bir oluşumdur. Bu aşamalarda karşınıza çıkacak zorluklar sizi demorilize etmemeli inançla bilinçli bir şekilde devam etmelisiniz. Bu zorlu süreçleri geçtikten sonra edindiğiniz tecrübe ile satışlarınız ve ürünleriniz tanınacak, kişiler sizinle irtibata geçerek ürün almak isteyecek veya alt ekibinize dâhil olmak isteyeceklerdir. Siz edindiğiniz tecrübe ile alt ekibinizi büyütecek ve böylelikle ilk günlerdeki kadar ürün satışı için kendinizi zorlamadan oluşan ekibinizin satışlarından kazançlar elde etmeye başlayacaksınız.

İşte tüm mesele bu seviyeye ulaşabilmektir. İşe ilk önce liste hazırlayarak başlarsınız. Yakın çevrenizdeki kişilere işinizi tanıtır ve onlarında kazanma fırsatından bahsederek, kimsenin kazanmaya hayır demeyeceğini düşünerek, önyargıları bir kenara bırakıp azimle devam etmelisiniz. Burada odaklanılması gereken nokta, ürünü satmak değil ürünü kişilerle buluşturmak, onlarında fayda sağlayacağına olan inancınız olmalıdır.

Network Marketing İçin Sermaye Gerekir Mi

Öncelikle seçtiğiniz firmanın yasal şartlar doğrultusunda çalıştığından ve vergiye tabii olduğundan emin olmalısınız. Konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından kurulmuş olması belirli şartları ve disiplini olan kurum olması son derece önemlidir. Bu şirketlerin bazıları kayıt ücreti alırken bazıları da ücretsiz sisteme katılmanıza olanak sağlarlar. Genel olarak ise kayıt ücreti adı altında girişte size sunulan ürün paketlerinden birini almanız istenir.

Aldığınız ürünlerin ücretini ödeyerek kayıt olur ve ürünleri de böylelikle tanıma fırsatı bulursunuz. Devamında sizi zorlamayacak miktarlarda ürün almanız ya da yeni kişiler katmanız istenebilir. Bahsi geçen rakamlar, sermaye gerektirmeyen satışlarınızdan karşılayabileceğiniz miktarlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image