network marketing sisteminin avantajlari nelerdir 1

Network marketing de kişiler çok düşük sermaye ile bu sektöre girebilir. Ticarette atılan her adım bir risktir, fakat network marketing de risk yoktur. Emek harcayan herkes kazanabilir. Bu sebep ile zaman kontrolü tamamen kişilerin elindedir. Kişinin her gün 10 saat çalışmasının yerine 2-3 saat çalışması bile kazanç sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca bu sistem de tecrübe aranmaz. Network marketing’e adım atmış olan herkes işi ile ilgili olan eğitimleri aldıktan sonra, takım arkadaşları ile beraber çalışmaya başlayabilir.

Geleneksel Ticaret ve Network Marketing Arasındaki Farklar Nelerdir?

Geleneksel ticaret de kar edilmeye genellikle 1-2 yıl sonra başlanmaktadır. Fakat, Network marketing de çalışmaya bağlı olarak, birkaç ay sonra ciddi karlar elde edilebilir. Geleneksel ticarette pasif gelir bulunmamaktadır. Çalışılmayan günlerde herhangi bir gelir elde edilmez. Fakat, network marketing de kazanılan miktarın büyük bir bölümü pasif gelirlerdir. Bir satış organizasyonu oluşturulduktan sonra, çalışılmasa bile kazanç devam eder. Çünkü satış organizasyonlarındaki kişiler de kendi satış organizasyonlarını kurmaya çalıştıklarından dolayı, onların yaptığı satışlardan da komisyon alınır.

Network marketing sisteminde, geleneksel ticaretten farklı olarak, çalışma arkadaşlarının kişi tarafından belirlenmesidir. Ayrıca bu sistem sayesinde kişilere kişisel gelişim imkanı sağlanır. Bu sistemde başarılı olabilmek için kişiler kitap okuyup, kendini sürekli olarak geliştirmelidir.

Network Marketing Sektörü Nasıl Oluşmuştur?

Network marketing sistemi Carl Rehnborg tarafından 1934 yılında tavsiye sonucu düşünülüp, yola çıkmıştır. Daha sonra California Vitamin Company şirketini kuran Rehnborg’un öncülüğünde kurulmuştur. Bu şirketin kurulması ile bu sektörde satışlar başlamış ve zaman geçtikçe kuvvetli atılımlar yapılmıştır.

1945 de daha da farklı hale getirilmiş olan network marketing, gelişmiş halini Nutrilite Products ile son halini almıştır. Bu şirketin ortakları arasında bulunan Jan Van Andel ve Rich Devos geliştirilmiş olan şirketten ayrılıp, farklı bir şirket kurmuşlardır.

Bu şirket daha büyük bir alana yayılacak olan network marketing’dir. Böylece network marketing kurulan Amway şirketiyle daha güçlü bir hal almıştır. 1994 de Türkiye de temsilcilik ile kullanılan sistem Amway ile ürünlerin Türkiye de alıcılar bulması ile başlamıştır. Böylece Türkiye’de network marketing sistemi ile tanışmış olur.

Network Marketing Avantajları Nelerdir?

Network marketing sistemi gün geçtikçe önem kazanan bir sistem haline gelmiştir. Bu sistem de çalışan kişiler mesai saatlerini kendileri belirler. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine sahiptir. Aynı zamanda, ürünler alıcılara daha uygun fiyattan sunulur.

Bu avantajları ile sistemin zaman açısından kısıtlı kişiler tarafından benimsenmesini sağlamıştır. Aynı zamanda kişilerden belirli bir diploma ve deneyim istememektedir. Vasıfsız kişiler de bu sektörde başarılar elde edebilir. Network marketing videolarıyla sistem kolay bir şekilde öğrenilebilir. Sistemin özü anlaşıldıktan sonra satış tavsiyeye dayandırılıp, geliştirilebilir. Kazançlar tamamen kişiseldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image