network marketing sirketleri ve firmalari hangileridir 1

İnternet üzerinden yapılan araştırmalara göre network marketing şirketleri artık günümüzün vazgeçilmez sektörü haline gelmiştir. Network sisteminde sermeye koymaksızın gelir elde edilmesi en kolay ve çeşitlenebilir bir sistemdir.

Network Şirketlerinin İşleyişi Nasıldır

Yurtdışı kaynaklı firmaların içerisinde Örneğin Amway firması kozmetik ve doğal temizlik maddelerinin satış pazarlama çalışmalarını network sistemine aktarmış ve dünyanın her yerinde sisteme üye olan kişilere artı kazanç kapısı olmuştur. Ülkemizde de artık network sistemi geniş yer almaktadır. Hemen hemen bir çok yabancı firmaların network sisteminde kayıtlı üyeleri mevcuttur.

Giyim, kozmetik ,doğal ürünle ,maden suları gibi ürünlerin internet ortamında network şirketinin yelpazesi altında giriş fiyatının üzerine kar marjı eklenerek satışını sağlamaktadır. Şirket satış üyeleri aynı zamanda kendi takımını kurabilir ve bu takım hem kişisel hem de bağlı bulunduğu takım liderine gelir sağlarlar. Sadece bir mail ile network sistemine üye olabilir ve referanslar ışığında kadroda yer alınabilir.

Network Şirketi Nasıl Seçilir

Bir Network şirketi seçmeden önce tüm şirketlerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Network şirketleri içerisinde çok iyi ve gelecek vaat eden firmalar olduğu gibi tam aksi geleceği olmayan ama internet dünyasında yer alan şirketler de bulunmaktadır. Bu yüzden mutlaka tüm şirketlerin bütçelerini, kar marjlarını yıllık satış tablolarının ayrıntılı şekilde incelenmesi gerekiyor. Araştırılması gereken diğer bir nokta ise bu firmanın network sistemindeki üyelerine yüzde kaç oranında kazanç sağlamayı taahhüt etmesi olgusudur.

Ülkenin coğrafik ve demografik değişimleri seçilecek network firması üzerinde önemli bir yeri vardır. İçinde bulunulan ülkeden en çok hangi ürünlere değer veriliyor ülkenin geleneksel örf ve adetlerine uygun ürünler nelerdir? Sizin bulunduğunuz bölgedeki yaş kriteri, eğitim ve kültür durumu bu anlamda çok önem kazanmaktadır. Zira kendi bulunduğunuz şehir veya bölgede doğru ürün satışı konusunda karar verildiği takdirde takım kurmak daha kolay olacak dolayısıyla hem alt kadro hem de kuran kişi rahat ve kolaylık satış yapacak gelir kapısı daha da büyüyecektir.

Dünyada bilinen en büyük network marketing firması ABD kaynaklı Amway ve kozmetik firması Avon’dur bu firmaların yanı sıra LR,Oriflame , Kyani , Hunca Life , Juenesse global , Verway gibi firmalar bulunmaktadır. Her network firmalarının kendisine ait bir satış politikaları ve satış komisyon oranları mevcuttur.

Satışı kolaylaştırmak amacıyla dönem dönem indirimlerin düzenlenmesi, kargo ücretinin belli bir tutardan sonra ücretsiz olması veya alınan belli tutar ürünlerin yanında 2. ürünlerin hediye olarak gönderilmesi satışı kolaylaştıran ve gelir elde edilmesini ivedi hale getiren önemli stratejilerdir. Sonuç olarak Gelirini fazlalaştırma ve ek gelir sağlamak artık çok kolay detaylı bir araştırma yaparak bu sistem üzerinde ciddi gelir elde etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image