network marketing dolandiriciligi ve magdurlari var mi 1

Gelen şikayet ve uyarılar sonucunda insanlar artık Network marketing gerçek olup olmadığını anlamakta zorluk çekiyor. Gerçek Network marketing ve gerçek olmayan Network marketing ayırmakta zorlanan kişiler bunun mağduriyetini çok fazla yaşamaya başladı. Network marketing gerçek olup olmadığını anlamak için ilgilenecek olan kişilerin bu sistemi iyice araştırıp ve sitede bulunan uyarıları dikkatlice okuyup dikkate almaları gerekir.

Bu şekilde gerçek olup olmadığını ayırt etmesi daha da kolay olur. Network marketing mağdurlarından olmamak için ve zararlarından korunmak için konuyu çok araştırıp konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Gerçek olan Network marketing ürünlerinden para kazanıp kar etmeniz mümkündür.

Gerçek olmayan Network marketing sisteminden ise üründen para kazanamazsınız, paradan para kazanabilirsiniz. Bunun ayrımını yapmak oldukça zordur. Çünkü her iki durumda ortada bir ürün vardır. Bunu ayırt etmek için iyice araştırıp bilgi sahibi olmanız gerekir. Asıl burada önemli olan ürünün ne kadar olduğu değil, paranın ne kadar olduğudur. Gerçek olan ve doğru olan bir Network marketing sistem şekli daha farklı şekilde işler. Sisteme dahil olan kişiler önce ürünü kullanır memnun kalırsa müşterisine satar.

Şirketin müşterisi yoksa ya da müşteri bulmak için bir çaba harcamıyorsa bu şirketten uzak durmanın size faydası olacaktır. Yeni bir şirket kuruluyorsa müşterisinin az ya da olmaması bunu kapsamaz. Her şirkette de olduğu gibi henüz kurulma aşamasında olan Network marketing şirketlerinin de ilk etapta müşterisinin az ya da hiç olmaması normaldir. Bu yüzden henüz kurulum aşamasında olan Network marketing şirketini gerçek olmayan Network marketing şirketi ile aynı tutmamak gerekir.

Network Marketing Mağduru Olmamak İçin Genel Bilgileri

Network marketinge sadece üye olmanızla işiniz bitmez. Üye olduğunuz şirket seçimi de çok önemlidir. Satılan bireysel satışlarda ve kişinin müşteriye satacağı ürünlerde önemlidir. Eğer Network marketing sistemine katılmaya karar verdiyseniz sistemi iyice araştırıp sistem hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Şirkete katılmaya karar verdiğiniz zaman sattığınız ürünlerden ne kadar kar edeceğinize ve kargo hizmetlerine aynı zamanda müşteri memnuniyeti hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.

Network marketing sisteminde mağdur olmamak için öncelikle satış yapacak olan kişilerin mağdur olmaması için çok dikkatli olması gerekir. Çünkü bazen ürünü alan kişi ödemesini geciktirebilir ya da ödemeyi yapmayabilir. Bu şekilde mağdur olmamak için ürünü satacağınız kişinin tüm iletişim bilgilerini almanız ve kişinin ödemeyi yapacağından emin olmanız gerekir. Ayrıca herhangi bir şirkete ürününüzü satacak iseniz o şirketi iyice araştırmalısınız. Müşterinin de aynı mağduriyeti yaşamaması için çok dikkat edilmesi ve müşteriye güven verilmesi gerekir.