en iyi network marketing kitaplari nelerdir 1

Network Marketing ile İlgili Kitaplar Nelerdir?

Son zamanların ticaret sistemi olarak da bilinen Network Marketing, aracısız olarak ürün satmaya yardımcı olan bir yöntemdir. Günden güne büyümekte olan sistem de, fabrikadan çıkan ürünler son tüketiciye satılmaktadır. Bu sistemde herhangi bir aracıya gerek duyulmamaktadır. Sistemde ürünlerin fiyatları düşük olduğundan dolayı ürünler daha kolay bir şekilde satılmaktadır. Network marketing, şirketlerinin birçoğu internet reklamlarını kullanarak büyümektedir. Böylelikle daha da büyüyüp, daha fazla kazanç elde edilir. Bu işe girmek isteyen kişilerin okuması gereken bazı kitaplar bulunmaktadır.

Bu kitaplardan bazıları şunlardır;

  1. Eric Worre’nin kitabı Profesyonel Ol,
  2. Bill Quanin’in Üretken Tüketici,
  3. Robert Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba,
  4. Napoleon Hill’in Düşün ve Zengin Ol,
  5. Dale Carnegie’nin Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı,
  6. Jack Canfield’in Tavuk Suyuna Çorba Asla Pes Etme,
  7. Ken Blanchard’ın Hayat Boyu Liderlik,
  8. Zig Ziglar’ın Ziglar’ın Satış Yöntemleri

Network Marketing’e başlama da önemli olan diğer bir nokta ise cesaretli olmaktır. Bir kişi ne kadar cesaretli olur ise yaptığı işte o kadar başarılı olmaktadır.

Network marketing ile ilgili olarak özlü sözler bulunmaktadır. Bu sözlerden bazıları şunlardır;

  • “Network marketing de önemli olan tek şey denemeyi bırakarak, yapmaya başlamaktır.”,
  • “Network marketing de kişiler bilinçli tüketime önem vermelidir. Kişiler satışa odaklandığı zaman kalıcılık sağlayamaz. Network marketing de asıl başarı iyi bir sponsor olup, doğru ekip kurmak ile sağlanmaktadır.”

Network Marketing’in Kişiler Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Network marketing’in kişilere birden fazla yararı vardır. Çalışma zamanı kişilerin kendisine bağlıdır. Bu yüzden kişi ister yarı zamanlı isterse tam zamanlı olarak çalışabilir. Network marketing bilgi ve deneyim gerektirmez. Kazançları kişilere bağlıdır. Kişi çalışmasına göre para kazanmaktadır. Çok çalışır ise çok, az çalışır ise az para kazanır. Network marketing de herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu iş sayesinde kişinin vizyonu gelişir.

Ürünler ucuza mal edildiğinden dolayı kişi çok fazla kar eder. Ayrıca ekibine kişi ekledikçe kazanma miktarı da artar. Böylece kişiler hem kendileri, hem de ekibindeki kişiler kazanmış olur. Bu sebeplerden dolayı network marketing önemli bir iştir. Başta Amerika olmak üzere Fransa, Güney Kore, Almanya, Japonya ve Malezya da bu iş oldukça yaygındır. Kişinin sürekli olarak aktif olması önemlidir. Kişi bu işi aktif olarak yaptığı zaman network marketing ödülleri de alabilir. Network marketing de isteğe bağlı olarak kartvizit dağıtılabilir. Bu kişiden kişiye değişmektedir.

Network Marketing de Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Network marketing de en önemli olan şey düzenli olarak çalışmaktır. Sabırlı olmak da başarmak için oldukça önemli bir etkendir. Bu işi yaparken mazeretler bulunmamalı, kimse suçlanmamalıdır. Kişi eksik yönlerini belirleyerek, düzeltmeye çalışmalıdır. Network marketing de başarılı olan kişiler ödüllendirilmektedir. Bu yüzden kişiler bir olumsuzluk ile karşılaştıkları zaman pes etmemeli ve çaba göstermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image